Bitkili Piranha Akvaryumu / Planted Piranha Tank

piranha
Bitkili akvaryumlarda piranha beslemenin gerçek bir meydan okuma olduğunu düşünüyorum. Su kalitesiyle ilgili büyük problemler yaşamak istemiyorsanız(Fosfat/Nitrat gibi) su değişim sıklığı çok çok önemli, en az haftalık %30-40 su değişimi yapılmalı. Özellikle güçlü piranhalar beslemek istiyorsanız.
Kütükleri kaplamak için Microsorum ya da Anubias iyi bir tercih olacaktır. Bazı yosun türleri de olabilir.
Tabanı kaplamak için: Echinodorus tennellus, Cryptocoryne parva, Cryptocoryne Piranha tankları için güzel seçimler.
Lütfen su sıcaklığına dikkat edin: 26 dereceyi geçmemeli! 28 derecenin üzerinde piranhalar tomurcuklanan bitkileri yemeye başlar.
 

 AGA yarışmasında gördüğüm 6 tonluk bitkili akvaryumunuzu çok beğendim . Sanki amazondan bir parça… Anlamadığım konu ise nasıl oluyor da 36 nattereri ile 1000 adet axelrodi’yi (kardinal neon) beraber bakıyorsunuz? Nattereriler Kardinal neonları yemiyor mu ?

Piranha Kardinal neonları umursamıyor çünkü yenmek için çok küçükler. Büyük beyaz köpekbalığı ile küçük Nemo gibi… Büyük köpekbalığı Nemo’yu yemiyor… Nemo güzel bir öğün olmak için çok küçük.

Saygılar,

Oliver

I think keeping Piranha in planted tanks are a great challenge. If you want avoid big water quality problem (like Phosphat/Nitrat) very very  important is a water change frequently, a minimum 30-40% every week. Especially when you feed the Piranhas strong.

For plants covering the wood Microsorum or Anubias will be a good choice. Maybe also some moss sorts.

For covering the floor: Echinodorus tennellus, Cryptocoryne parva, Cryptocoryne are a good choice for Piranha tanks.

Please take care because of the water temperatur: 26 C and not more! If the temperatur getting over 28 C the Piranhas start to eat the plant to prepare spawning.

Best regards, Oliver Knott

I’m following the AGA contest I saw your 6000 liter planted tank and I like it
very much. Its like a part of amazon river ;D But how can you take care of 36 piece nattereri
with 1000 piece axelrodi(cardinal neon), Why are The Nattereries not eat Cardinal Neons?
The Piranha dont care about the Cardinal Neon because they are to small for them to eat. It is like a Great White Shark and a small Nemo….the big shark dont eat the Nemo…the Nemo is to small for a good meal.
Paylaş:
Share

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Share