Sagittaria Platyphylla

Habitat: Amerika(kuzey,güney)

pH: 6.0-8.0

Sıcaklık: 18-26C

Işık İhtiyacı: Düşük ışığada toleresi vardır

Co2 İhtiyacı: Co2 ile gelişimi artar

Genişlik: 15-20 cm

Yükseklik: 20-30 cm

Genel Yorum: Bir orta alan bitkisidir. Üremesi çok hızlıdır. Dipten sürgünler vererek akvaryuma yayılırlar. Kökleri çok uzar. Gelişimini tamamladığı zaman mavi bir çiçek açar. Akvaryumda besinler azaldığında kararmaya başlar. Yeni başlayanlara uygun, hızlı büyüyen bir bitkidir .

Paylaş:
Share

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Alper Aras dedi ki:

    Merhaba, iyi günler. Benim bugün satın almayı düşündüğüm bitki olduğu için, buradaki yazınızı okudum. Bugün sadece, n11.com sitesinden 3 adet olarak sepete ekledim ama stok durumunu belirtmedikleri için ve sorumuza da yanıt gelmediği için alamadım. Öyle kaldı. 5 TL/br. fiyatı var hesaplı. Başka yerlere baktım, 15-25 TL arası. Sizin verdiğiniz yukarıdaki resimde geniş yapraklı bir saz türü bir bitki. Benimde beğendiğim bu geniş yaprak yapısı. Alttan yaprak ucuna kadar bu geniş form korunmuş. Belki CO2 desteğiyle gelişmiştir. Bitkiyi satanlar aynı bu resmi veriyor fakat ismini farklı farklı kullanıyorlar. Platyphylla demiyorlar da aynı türün başka bir ismini ilk adın yanına getiriyorlar. İnternetten yalnızca birkaç alışverişim oldu. Ama ilk kez bitki almayı düşünüyorum. Güven vermiyor. Nasıl güvenip alacağız. 5 TL ye alsaydım belki bana cüce-bodur bir türünü verecekti. Üç tane akvaryumum var evde. Kör-topal yapıyoruz. Bu bitkiyi satan doğru-dürüst bir satıcı var mı? Bitki hakkında bilimsel derecede doğru yazılarla bilgilenmekte bana yarar sağlamayacak. Karşımızdaki satıcılar iyi niyetli olmadıktan sonra siz burada doğru bilgileri bize sunsanız ne işime yarayacak. Çok harika bir ortam bitkisi demişsiniz, katılıyorum ama buna güldüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Share