Akvaryum Tasarımlarında Stil / AquascapIng and style

iwagumi-label

Akvaryum dizaynlarınızı yaparken özel stillere(iwagumi vb.) ya da kurallara başvuruyor musunuz?

Do you use any special scaping styles(iwagumi etc.) or your own rules for your designs ?


Ben özel bi kurala uymuyorum. Dünya genelinde birçok tip tasarım var, özellikle Asya kültürü ile yapılanlar(Amano gibi) bana ilham veriyor. Fakat ben kendi özgün stillerimi bulmaya çalışıyorum.

Tasarımlarımın çoğunu planlamıyorum, kaya ve kütükler gibi dekorasyon malzemeleri üzerinde çalışırken hislerime göre o an nasıl ilham geliyorsa öyle yapıyorum.Ben gerçekten sıradşı olan tasarımları seviyorum… kafa yorulan ve farklı şeyler denenmiş olanlar. Önemli olan tek şey var, o da akvaryumdaki canlıların (balık, karides…) ve bitkilerin mutlu olması.

Saygılarımla, Oliver Knott

Bu arada: Ben kendi suni akvaryum tasarımlarımı sevmiyorum… plastik bitki ve ekorasyon malzemeleri olanlar… Onlar sadece bir tecrübe ama hislerime karşıt.

I dont have any special rules. The many different layouts around the world, especially the Asian works (like Amano) inspire me really strong. But I try to find my own style. My most layouts I dont plan they came from my feeling when I work with the decoration material like rocks and woods. I love the layout who are real different…open the mind and try something special. Only one thing it is important: It must be pleased to the animals (fishs, shrimps, snails…) and the plants in the aquarium.

The best way was: Balance of Nature!

Regards, Oliver Knott

By the way: I dont like my artifical aquarium layouts…with plastic decoration and plants….they only a experience but against my own feeling.

Paylaş:
Share

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Share