Enjektörden Kabarcık Sayacı Yapımı

    Akvaryumunuza ne kadar karbondioksit verdiğinizi, karbondioksit kaynağından ne kadar gaz çıktığını görebilmeniz için enjektörden bir kabarcık sayacı yapabilirsiniz.

  • Önce enjektörün alt kısmı çıkarılır.
  • Daha sonra enjektörün altına gazı içeriye verecek şekilde bir check walve(hava motorları için satılan) yapıştırılır. Eğer boşluk kalıyorsa kenarlarını çeşitli malzemelerle doldurabilirsiniz veya buraya bir şekilde hortumu yapıştırıp valfi de hortuma bağlayabilirsiniz.
  • Daha sonra sıkıca nasıl yapıştırabilecekseniz artık silikon, japon yapıştırıcısı vesaire ile check valfi yapıştırıyoruz.
  • Kuruyunca içini başka bir enjektörle suyla doldurup (bittikçe çıkarıp yine dolduracağız) karbondioksit sistemimize bağlıyoruz. Saaycınız dik durmak zorunda. Valfli kısmı altta duracak ve gaz girişi oraadn yapılacak. Eğer Valfi ters taktıysanız gaz çıkışı olmayacaktır.

Birkan TATAR

.

Paylaş:
Share

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Emre dedi ki:

    Check Valfin ters takılmamış olmasına kesinlikle dikkat edin! Gaz çıkışı olmayacağı gibi gazın şişe içinde oluşturacağı gaz ya hortum aparatını fırlatır ya da şişe patlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Share