Mustafa Cenk Kara

Yarışma 4.sü  

 

23.jpg

 

Akvaryum Boyutu
75x27x40(h)
Tanzimin Adı
Gelavera Deresi
Taban Malzemesi ve Dekorasyon
Saksı toprağı kedi kumu ve quartz kum
Aydınlatma Sistemi
3X18W day light 1X18W grolux
Filtre ve Diğer Ekipmanlar
Jilalu uv iç filitre 800L/h
Kullanılan kimyasal ve gübreler
Sadece budama yapıldığı zaman çok az Seachem Flourish
Bitkiler
Sagittaria subulata Rotala Rotundifolia Tütün
Balıklar ve Diğer Canlılar
10x Rasbora 4x Neon tetra 2x Kırmızı fantom tetra 2x Sae 1x Otocinclus affi
Bakımda Yapılan işlemler
Haftada bir %20 su değişimi
Açıklama ve Diğer Konular
Akvaryum ocak ayının ortalarında kuruldu.Günde 8 saat aydınlatma yapılıyor.

 

PUAN: 341

 

JÜRİ YORUMLARI

Refet Ali Yalçın

Akvaryumda derinlik kullanılamamış ve taban bitkisi tabanı iyi sarmamış. Bitki türü olarak sade ve iyi seçimler yapılmış ancak bu sadelik tanka fazla yansımamış. Budama ve yer değiştirmelerle tank daha sade bir hale sokulursa daha güzel olur diye düşünüyorum.

 

Onur Uygun

Kompozisyon zayıf olsa da farklı bir görünüm elde edilmiş. Bitkiler daha tam oturmamış, taban bitkilerinin yayılması sonrası daha da iyi bir sonuç elde edilebilir. Sağ taraf biraz fazla kalabalık. Böyle bir düzenlemede ortadaki boşluğun olmaması veya daha az olması daha iyi olurdu.

Sürdürülebilirliği bitki türleri ve tank boyuları düşünülürse biraz düşük, doğallık pek yüksek değil. Ekipmanlar ve akvaryumda bulunmaması gereken cisimler görünürde olmasa da doğadakine benzer bir görünümün olduğu veya sahip olduğu sadeliğin ustaca kullanıldığı söylenemez. Benden gelen puan az olsa da gelecekteki yarışmalarda en azından göze çarpabilecek işler çıkarabileceğinizi düşünüyorum.

 

Ufuk Uçar

 

Hızlı büyüyen bitkilere sahip şirin bir nano akvaryum.Akvaryumun derinliği az olduğundan fazla dekor şansı yok.Genel olarak canlılar sağlıklı görünüyor.

 

Yiğit Semerci

Aslında oturmamış bir akvaryum, fakat fotoğrafın bir etkileyiciliği var, akvaryuma oranla çok büyük yapraklar var ama görsel olarak aykırı durmadığı gibi tersine oldukça hoş olmuş. Fotoğraf kalitesi de gayet tatminkar.

 

Share