Kategori: Haberler

0

Örnek Dizaynlar

Hangi akvaryum bitkileriyle ne tip akvaryumlar tasarlanabileceği konusunda fikir vermesi açısından ilginizi çekebilecek birkaç tasarım:

Paylaş:
Share
4

IAPLC’de 1.lik ödülü almış akvaryumlar

Akvaryum bitkileri ile peyzaj konusunda en yaygın organizasyonlardan biri olan ve Aquatic Design Amano tarafından düzenlenen The International Aquatic Plants Layout Contest‘te son 15 yılda birincilik almış akvaryumların derlemesi. Ülkemizde de yarışmaya ilgi her geçen yıl artmakta. Umarım yakın zamanda bizden de güzel dereceler çıkacaktır. Fikir vermesi açısından bugüne kadar yarışıp Grand Price’ı almış akvaryumların fotoğrafları;

Paylaş:
Share
0

The International Aquatic Plants Layout Contest 2010

Uluslararası en büyük bitkili akvaryum peyzaj yarışmalarından ADA Aqua Design Amano tarafından bu düzenlenen bitkili akvaryum yarışması IAPLC 2010 ‘a katılımlar başladı ! Bu yıl 10.su düzenlenen yarışmaya katılım 31 Mayıs 2010 ‘da sona eriyor.

Paylaş:
Share
1

Uygun Akvaryum Ölçülerinin Belirlenmesi (BF1)

Akvaryum kurulumunda soru işaretlerini silmek amacıyla yeni bir uygulama başlattık. Belirlenen konu başlıkları forumda tartışılarak derleniyor ve bir yazı haline getiriliyor. Bu interaktif yazı dizimizin ilk konusu ise Uygun akvaryum ölçülerinin Belirlenmesi; Aşağıda yer alan tüm maddelerin bir arada ele alınmasıyla herkes kendisine özel, istediği şartlara en uygun akvaryum ölçülerini ortaya çıkarabilecektir. Şimdi buraya kadar olan mesajları bir araya toplayacak olursak:

Paylaş:
Share
1

1.BiTAK Bitkili Akvaryumlar Yarışması Sonuçları

İlk defa düzenlediğimiz bitkili akvaryumlar yarışmamızın sonuçlandırılması sonunda tamamlandı. Emek veren herkese, özellikle jüri üyelerimize çok teşekkür ederim. İlk defa yaptığımız bir organizasyon olduğu için birçok aksilik ve zorlukla karşılaştık. Neyse ki herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak bu sorunların üstesinden gelinmesini sağladı. Yarışmadan ilginç bir sonuç ortaya çıktı: 2 tane 2.miz var. Bu kolay kolay karşılaşılan bir durum değil. İki yarışmacının ikisinden berini bir alt dereceye düşürmeye de yüreğimiz el vermedi 🙂 Sponsorlarımız da bizi kırmadılar… Katılan herkese teşekkür ediyoruz.  İşte dereceler:

Paylaş:
Share
0

1000 Üye

Türkiye’nin tek akvaryum bitkileri forumu BiTAK 1000 üyeye ulaşmıştır. Bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Paylaş:
Share
Share