Bitkili Akvaryum ve Discus / Planted Tank with Discus

discus-bitki

Neden bitkili akvaryumlarda 10 cm’den küçük yavru discuslar önerilmiyor ? Örnek vermek gerekirse, bitkili akvaryumuma 2 aylıkken aldığım discsus 4 cm idi, 10 aylık olduğunda sadece 6 cm oldu. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
Sitemize hoş geldiniz, bizimle olduğunuz için teşekkürler.

 

Özellikle genç discuslar sağlıklı büyümek için çok besine ihtiyaç duyar. Onları bitkili akvaryumda tutmak için günde 4-5 kez beslemelisiniz. Böylece birkaç ayda 10-14cm olabilirler. Normal bir bitkili akvaryumda fazla yem kullanırsanız su kalitesi açısından büyük problem yaşayabilirsiniz.  Bu nedenle her 3 günde bir ortalama %30 su değişimi yapmalısınız. Bitkili akvaryumlar ve sağlıklı discuslar gerçekten bir meydan okuma.

Saygılar,

Oliver Knott

 

Welcome to our website, thanks for joining us  :D

Why less than 10 cm young discus do not recommeded in planted tanks? I want to
give an example I was bought a young discus 4 cm size and 2 months old. When my discus
become 10 month old, the size was only 6 cm :( . what is your opinions on this subject .

Especially the young discus need a lot of food to grow healthy. If you want to keep them in a planted aquarium you have to feed them daily about 4-5 times. Then they grow in few months to about 10-14cm Dicsus. For a normal planted aquarium you can get big problem with your water quality when you use so many food. So you have to make every 3 day about 30% waterchange then it works. Planted aquariums and healthy discus inside is a real challenge.

 

Regards,
Oliver Knott

 

Cenk Sinor tarafından soruldu.

Paylaş:
Share

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Share