Konu: 5 litrelik minik dünyam  (Okunma sayısı 5996 defa)

Zorvolkan

• Yeni üye
  • *
  • Ad Soyad: Volkan zor
5 litrelik minik dünyam
« : Aralık 17, 2016, 20:25:08 ÖS »
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Sitenizde çok yeni bir üyeyim. İsmim Volkan.Her ne kadar bitkili akvaryumları çok sevsem de bir o kadar bu konuda beceriksizimdir. :)

Kendi çapımda 5 litrelik bir akvaryum hazırladım. Tabanda Jbl Florapol  Bitki Gübresi var, üstünde de hagen kum. Kurulumun 3. günü. Biktilerin adaptasyonu için ilk başta sadece 4 saat ışık veriyorum.Başka yapılan birşey yok.

Btikilerim : monte carlo, parvula
Aydınlatma : 23w  6500 k philips tornedo tasarruf ampül
Balık: Yok
Co2 : Vermeye başlanmadı.
Sıvı gübre : yok
2.günde 1 litre su değişimi yapıldı (1.sefer)

Arkadaşlar bu bilgiler bana bazı dostlar tarafından verildi.Başlangıç olarak aydınlatmayı 4 saatten fazla vermeme mi 1 hafta sonra her gün 1 er saat arttırarak günde 8 saatte bırakmamı söylediler ve 1 hafta sonrada co2 vermeye başlayabilirsin denildi.
Dostlar tankım ve uygulamalarım böyle, eksiklerim artılarım nelerdir , neler yapmam gerekir ve nasıl bir yol takip etmeliyim.Amacım bu bitkileri güzel bir formda yetiştirmek ve canlı tutmak. Bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşır ve yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Herkese teşekkürler.

rizasirman

• Yeni üye
  • *
  • Ad Soyad: Rıza Sırman
Ynt: 5 litrelik minik dünyam
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2017, 15:44:15 ÖS »
Çok güzel olmuş. Elinize sağlık. Ben de ofisime bu ebatlarda bir şey kurmak istiyorum.

zetkinlik

• Yeni üye
  • *
  • Ad Soyad: erdal can
Ynt: 5 litrelik minik dünyam
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2018, 23:16:49 ÖS »
Çok güzel görünüyor  Tebrikler